Biotechnológie

Marek vedúci výskumu

O programe
Buď
hrdý
na seba

Biotechnológia

Biotechnológia je podmaňujúca a mimoriadne dynamicky sa rozvíjajúca oblasť. Jej aplikácie sú také široké a výhody pre spoločnosť také presvedčivé, že v súčasnosti prakticky každé priemyselné odvetvie v nejakej forme využíva biotechnológie. Ako absolvent tohto študijného programu mám zodpovedajúcu kvalifikáciu a znalosti potrebné pre uplatnenie sa v širokej oblasti biotechnologického priemyslu a na vedeckú prácu vo výskumných ústavoch zameraných na biotechnológie a potravinárstvo. Zaradíš sa medzi tých, ktorí sú vyhľadávaní doma aj v zahraničí a hrajú kľúčovú úlohu pri vývoji nových efektívnych biotechnológií.

Uplatnenie:
  • biotechnológie v medicíne a vo farmácii – výroba antibiotík a iných liečiv
  • výroba organických kyselín, tukov, pigmentov
  • biokonverzie a biotransformácie s dôrazom na výrobu vôní a senzoricky aktívnych zlúčenín
  • biopalivá pre automobily
  • environmentálna biotechnológia s dôrazom na mikrobiálny rozklad znečisťujúcich látok
FCHPT_Biotechnologia-1_1080x200_citat

FCHPT_Biotechnologia-2_1080x200_citat

Čo budeš
Ovládať
skúmať
vyrábať

  • bioplasty
  • zelená chémia
  • medicína
  • potravinárstvo
  • výroba a vývoj liečiv

Lepšie raz vidieť
ako 100x počuť
Galéria študijného
programu

BUĎ HRDÝ NA SEBA

Študuj najlepšiu školu

Biotechnológia je moderná veda, ktorá využíva mikroorganizmy a enzýmy na produkciu látok, určených najmä pre chemický alebo farmaceutický priemysel. Inováciám v tejto oblasti sa pritom venujú aj výskumníci z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, ktorí sa zaoberajú hneď niekoľkými zaujímavými projektmi.

Prečítajte si viac

KAM NA VÝŠKU

Študuj najlepšiu školu

Maturuješ a nevieš kam ďalej? Ukážeme Ti, ako prebieha štúdium na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave.

JA SOM SI VYBRAL. A NEĽUTUJEM!

Študuj najlepšiu školu

Teraz ti poviem, prečo je Fakulta chemickej a potravinárskej technológie najlepšia voľba. Môžeš sa totiž venovať neuveriteľnému množstvu vecí a byť profesionálom v najrôznejších oblastiach vo svete vedy a priemyslu. Ak ťa zaujíma ekológia, životné prostredie, projekt zelených fabrík a čistej vody, ak chceš sledovať vírusy v odpadovej vode a predikovať príchod pandémie, potom je naša fakulta tou správnou voľbou!

Zaradíš sa medzi tých, ktorí sú vyhľadávaní doma aj v zahraničí a hrajú kľúčovú úlohu pri vývoji nových efektívnych technológií.
Prihlás sa na štúdium
Po bakalárskom štúdiu si vyberáš nadväzujúce inžinierske programy, ktoré ťa prekvapia možnosťami.
Inžinierske programy
Na začiatok